
Двом жителям Охтирки 25 лютого 2025 року повідомлено про підозру в шахрайстві. За інформацією Сумської обласної прокуратури, чоловіки протягом п'яти місяців виманили у дружини загиблого військовослужбовця 592 тисячі гривень.
Підозрювані, добре знаючи про отримання жінкою щомісячної грошової компенсації після загибелі чоловіка, розробили план збагачення. Використовуючи вразливий психологічний стан жінки та наявні довірливі стосунки, вони систематично просили у неї позичити кошти.
Щоразу шахраї вигадували нові причини: спочатку нібито для внесення застави за одного з них, який потрапив до СІЗО, потім на лікування, переоформлення автомобіля, розблокування банківських рахунків тощо.
Вдова усвідомила, що стала жертвою шахрайства, лише після того, як позичила значну суму. Зрозумівши, що гроші не повернуть, вона звернулася до правоохоронців.
Досудове розслідування ведуть СУ ГУНП в Сумській області у взаємодії з УСР та СБУ.