
У Сумській області зафіксовано резонансні випадки шахрайства з використанням маніпулятивних схем заволодіння коштами громадян.
Найбільшої шкоди завдано 73-річній мешканці Охтирки. Протягом трьох місяців жінка спілкувалася з шахраєм у месенджері. Чоловік представився лікарем ООН та розповів емоційну історію про хвору доньку. Довірлива пенсіонерка перерахувала злочинцю 330 000 гривень.
Інші випадки шахрайства включають втрату 60 000 гривень жителями обласного центру через фіктивні замовлення. Мешканка Конотопа втратила 45 000 гривень через підроблене посилання. На Шосткинщині чоловік перерахував 18 000 гривень шахраям, які взламали аккаунт його знайомого.
Поліція застерігає громадян бути обачними. Шахраї можуть представлятися ким завгодно. Не слід поспішати переказувати кошти невідомим особам та розголошувати банківську інформацію.
Розпочаті відповідні кримінальні провадження.