
Охтирська громада знову залишилась без участі у головній міжнародній конференції Ukraine Recovery Conference 2026, яка пройде у польському Гданську. Саме там вирішують питання партнерств, фінансування та майбутньої відбудови України.
Востаннє представники Охтирки були на конференції ще у 2022 році — одразу після звільнення Сумщини. Відтоді громаду на ключову подію з відновлення країни не запрошують, хоча місто пережило війну та руйнування.
Цього року від Сумщини до переліку відібраних увійшли Суми, Тростянець, Кролевець, Буринь і Шостка. Охтирки серед 102 громад немає.
Як повідомляє Мінрозвитку, громади оцінювали за міжнародною співпрацею, інвестиційною готовністю, стратегічним плануванням та антикорупційною діяльністю. На цьому тлі відсутність Охтирки виглядає особливо показово.